Technológie krbových vložiek značky SUPRA - krbové vložky, ktoré naozaj vykurujú!!!

 

Firma SUPRA vyvinula technológiu "horúce spaľovanie" - to znamená, že teplota spaľovania v spotrebičoch SUPRA je v priemere o 150 °C vyššia v porovnaní so spotrebičmi nespaľujúcimi v systéme "horúce spaľovanie". Týmto spôsobom zvýšená teplota plameňa spôsobuje intenzívnejšie sálanie tepla cez sklo vložky, spaliny obsahujú menej nečistôt, sklo sa čistí automaticky a objem popola je niekoľkokrát zmenšený.

 

 

 

Systém "čisté sklo"

Vďaka špeciálne vypracovanému tvaru rámu dvierok a jeho veľkosti, prúd vzduchu sa dostáva do vložky pozdĺž skla dole a oddiaľuje dym od skla, chrániac sklo pred znečistením.

Deflektor spalín

Deflektory montované v spotrebičoch SUPRA sa vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele typu inox. Tvar deflektora a odrážajúce vlastnosti nehrdzavejúcej ocele umožňujú koncentráciu tepla a udržanie vysokej teploty vo vnútri vložky. Pre zväčšenie účinnosti je v niektorých modeloch dodatočne inštalovaný vermikulit.

Prísun vzduchu k spaľovaniu

SUPRA vyvinula model "IN AIR", umožňujúci bezprostredný prísun vzduchu zvonku.

Nepretržitý oheň

Krbové vložky SUPRA certifikované na "nepretržitý oheň" majú veľký popolník prístupný počas horenia. Tieto spotrebiče môžeme používať nepretržite počas celej vykurovacej sezóny.

Možnosť regulácie výkonu

Krbová vložka certifikovaná s funkciou regulácie výkonu dokáže udržať žiar, dovoľujúci vzkriesiť oheň po 10 hodinách bez znovurozpálenia (iba ak budú dodržiavané podmienky, ktoré sú v návode na inštaláciu a používanie). Krbové vložky SUPRA sú tesné.

Ekológia

Spotrebiče SUPRA majú nízku spotrebu dreva, produkujú malé množstvá dymu a škodlivých plynov do atmosféry.

Používajte len kvalitné tvrdé drevo s vlhkosťou do 20 % (2 roky schnutie), alebo drevené brikety